ЗАСІДАННЯ МІСЦЕВОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС
5 березня 2024 року відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Монастириській міській раді на якій розглядалося питання забезпечення населення якісною та безпечною питною водою.
Про стан функціонування системи питного водопостачання населення громади та відповідність води питної гігієнічним вимогам для споживання людиною доповідав головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чортківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Марія Микитчак.
На комісії також заслухано результати роботи постійно діючої комісії з обстеження об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання за 2023 рік, створеної при Монастириській міській раді, стан дотримання зон санітарної охорони джерел водопостачання (артсвердловин, каптажів, громадських криниць), взяття на облік безгосподарських об’єктів водопостачання.
Комісійно обстежено 6 артсвердловин, 3 водонапірні споруди, каптаж, водонасосна станція, відібрано 9 проб води для проведення моніторингових досліджень. Решту об’єктів водопостачання спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено самостійно, основна увага була зосереджена на проведенні суб’єктами водопостачання виробничого лабораторного контролю якості питної води, належного облаштування та утримання поясів санітарної охорони водозаборів, забезпечення на підприємствах питного водопостачання в належній кількості запасів реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, а також технічний стан мереж та споруд.
З метою забезпечення населення питною водою належної якості, недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь, спричинених водним фактором комісія вирішила: продовжити роботу постійно діючої комісії з обстеження об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, взяти на облік безгосподарські об’єкти з визначенням їх технічного стану та балансоутримувача. Суб’єктам господарювання у сфері питного водопостачання та органам місцевого самоврядування дотримуватися екологічно-санітарних вимог до джерел водопостачання, організувати санітарно-захисні зони та водоохоронний режим, вживати заходів щодо обмеження господарської та іншої діяльності в зонах санітарної охорони джерел питного водопостачання. У сільських населених пунктах, де в переважній більшості децентралізоване водопостачання, забезпечити своєчасне очищення та дезінфекцію криниць, утримувати їх в належному санітарному та технічному стані, проводити періодичний лабораторний контроль якості питної води.