НАБУЛА ЧИННОСТІ СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ

Дата: 13.01.2023 14:19

Набула чинності Стамбульська конвенція

1 листопада набула чинності для України Стамбульська конвенція, яка вважається своєрідним золотим стандартом у сфері прав людини і європейських цінностей щодо ліквідації гендерно зумовленого насильства, насильства стосовно жінок і домашнього насильства.

Норми Конвенції захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх постраждалих від насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) в мирний час і в під час збройних конфліктів. А також захищають права українських громадян, які постраждали від насильства за кордоном.

Система Безоплатної правової допомоги  має великий досвід захисту прав постраждалих від домашнього насильства. З 7 січня 2018 року, коли набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», такі особи отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу:

• захист;
  • здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру.

У випадку необхідності роз’яснення чинного законодавства з метою захисту Ваших прав та інтересів звертайтеся до Монастириського бюро правової допомоги Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адреса: вул. Шевченка,12 А м. Монастириська,   2-й поверх, 4- ий кабінет.

Графік роботи:  з 9-ї до 18-ї год., крім суботи і неділі.

Контактний телефон: +38 03555 2 12 72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Усі сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Ознайомитися зі Стамбульською конвенцією та Законом України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» можна за посиланнями: