Монастириський район, Тернопільська область

ДИТЯЧЕ ЛЕМКІВСЬКЕ ТЕАТРАЛІЗОВАНЕ ДІЙСТВО "ПЕРЕД ВЕЛИКОДНЬОМ"

У коло великої Лемківської родини, яка зібралась в актовому залі клубу с. Нова Гута вплелось  наше дитяче лемківське театралізоване дійство  «Перед Великодньом».

Саме  діти, щирі і не підкупні, відтворили події передсвяткових приготувань своїх предків, яких насильно та жорстоко 75 років тому вигнали з рідного краю Лемківщини.  Через своє рідне – лемківське, з чистими вкрапленнями етнічної культури та традицій, збережених ними з великою любов’ю до праотчого краю,  зігрівали серця і душі глядачів – поважних лемків та молодь, іграми – забавлянками,  гумором, віршами, оповідками  лемківськими гаївками,  піснями у світлі Христового воскресіння.

Усі вони, учасники цього дійства, на нині відвідують заняття з лемківської мови  «Бесьідуєме по-лемківскы» (керівник Любов Малярська), які проводяться в Центральній дитячій бібліотеці Монастириської ОТГ. Глядачі мали змогу оглянути книжкову виставку «Світле свято Великодня», влаштовану бібліотекарями.  По завершенню святкового дійства усім глядачам подаровано: методички «З історії лемківской писанкы», «Посміймеся кусцьок»    (у 2-ох випусках), «Лемківскы приповідкы», інформаційні буклети.

Захід відбувся за сприянням голови міської ради Старуха А. О. та директора Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст. Дзяйло О. М.